Благовіщення Пресвятої Богородиці

Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Свято Божественної любові та людської свободи

7 квітня Православна Церква вшановує велику священну подію — Благовіщення Пресвятої Богородиці! Християнство розпочинається з Благовіщення — з Благої звістки, коли ми чуємо небесний голос і приймаємо його. Благовіщення — це свято Божественної любові та людської свободи — свободи, яка вільно приймає Божу любов. Тому не випадково Церква Христова оспівує цю подію радісними піснеспівами: «Благовіствуй, земле, радість велику, співайте, небеса, Божу славу».

Подія Благовіщення показує нам певний крок Бога до людини. Хоч людина через гріх віддалилася від Бога, відкинула Його від себе, та Господь перший робить крок до людини, починає виправляти її гріх. А тоді запрошує людину до співпраці, участі у цій таємниці любові. «Коли настала повнота часу, послав Бог Сина Свого Єдинородного, Котрий народився від Діви…» (Гал. 4, 4). Господь приходить у цей світ через Пресвяту Діву Марію, яка була плодом терпеливої, довгочасної та смиренної молитви.

«Радуйся Благодатна! Господь з Тобою; Благословенна Ти між жінками… Бо Ти знайшла благодать у Бога; і ось, зачнеш в утробі і народиш Сина, і наречеш ім’я Йому Іісус. Він буде великий і Сином Всевишнього наречеться, і дасть Йому Господь Бог престол Давида, отця Його; і царствуватиме над домом Якова повік, і Царству Його не буде кінця (Лк. 1, 28-32)» — саме з такими словами звернувся Архангел Гавриїл до Пресвятої Діви Марії. Почувши слово Архангела Пресвята Богородиця стала збентеженою, але після розмови з ним, Діва Марія по своєму смиренню, преклонила голову і сказала: «Я — Раба Господня, хай буде мені по слову твоєму» (Лк. 1, 38).

Саме з цієї радісної новини розпочався час викуплення роду людського від гріха, прокляття та смерті. Самі свіжі новини на наступний день втрачають свою актуальність, але Блага звістка про народження Христа Спасителя залишається вічно живою новиною. Благовіщення Пресвятої Богородиці – це тайна, коли Бог прийняв на себе людську плоть посередництвом Діви Марії. Тому в центрі цього свята є співпраця Бога та людини. Бог іде на зустріч людині і людина свідомо відгукується на цей жест. Після воплочення Христа Спасителя людина знову отримала можливість переживати почуття справжнього щастя і блаженства. Це свідчить про те, що Бог дійсно реально воплотився, що Він взяв на себе людську плоть, освятив її і спас, зробив її жителем раю.

Таким чином, через чистоту, смирення, простоту та послух Діви Марії до нас прийшов Спаситель. Тому кожен із нас має трудитися над досягненням цих духовних чеснот: смирення, духовної чистоти, спілкування з Господом у молитві. Це стане залогом постійного перебування у Божій присутності!

Архангельський глас співаємо Тобі, Чистая, радуйся Благодатная, Господь з Тобою!