«Чесна перед Господом смерть преподобних Його…»

«Преподобен и честен светильни Божественный и светоносный, под спудом житейския толстоты никогдаже скрывается: но на версе полагает его высоких чудес человеколюбец. Того молитвами, Христе, даруй людем твоим велию милость.»

 

 

Преподобний Феофіл народився в сім’ї священика в с. Махновка на Вінниччині. У хрещенні хлопчика нарекли Фомою. Фома відрізнявся від своїх однолітків особливою любов’ю до молитви та богослужіння. Пізніше юнак був зачислений до молодших класів Києво-Могилянської Академії, яка розташовувалась у Братському монастирі.

Невдовзі подвижник прийняв чернецтво з ім’ям Феодорит. Для братії він був взірцем, сповненим лагідності та смирення. У 1834 році подвижник прийняв схимницький постриг з ім’ям Феофіл. Преподобний мав схильність до усамітнення та поглибленої молитви.

Феофіл приймає на себе подвиг юродства заради Христа. Маючи дар прозорливості, преподобний багатьом давав духовні поради, вчасно стримував від поганих вчинків, допомагав морально виправитись.

На преподобного Феофіла звернув особливу увагу святитель Філарет (Амфітеатров), митрополит Київський, який на власному досвіді переконався, що подвижник дійсно мав дар прозорливості. Так, преподобний Феофіл попередив владику про майбутню пожежу в Лаврі . Не зважаючи на те, що Феофіл подвизався та жив ще у ХІХ столітті, ім’я цього блаженного старця і сьогодні благоговійно шанують серед православних віруючих. Коли він ішов містом усі сповіщали про його наближення один одному. Він сприйняв на себе вищий подвиг християнського благочестя — Христа заради юродство — і все життя присвятив лікуванню духовних недугів. Своїми притчами він грізно викривав людей, які забувають Бога, і втішав людей віруючих. Відмовившись від тимчасових благ, він проводив своє життя у смиренні та простоті.

Спочив преподобний Феофіл у 1853 року в Китаївській Пустині. Після його кончини так само як і при його житті подається не менш швидка допомога в хворобах і скорботі усім, хто з вірою звертається до преподобного.

 

Преподобне отче Фефиле, моли Бога о нас!

15 квітня, понеділок - 12:40
молебень святителю Феодосію Чернігівському (перед початком всякого доброго діла)
16 квітня, вівторок - 12:40
молебень святим Петру і Февронії (про небесне благословіння сім’ї та благословіння шлюбу)
16 квітня, вівторок - 17:00
ТАЇНСТВО ЄЛЕОСВЯЧЕННЯ (СОБОРУВАННЯ)
17 квітня, середа - 12:40
молебень Пресвятій Богородиці перед іконою «Чотиричастинна»
17 квітня, середа - 17:00
ЧИТАННЯ ВЕЛИКОГО КАНОНА АНДРІЯ КРИТСЬКОГО МАРІЇНЕ СТОЯННЯ