Хрестопоклонна неділя. Сила Хреста Христова

   Третя неділя великого посту іменується Церквою хрестопоклонною. Літургічні особливості даної неділі аналогічні особливостям  двонадесятого свята Воздвиження Хреста Господнього. В цей день ми приходимо до храму щоби поклонитися Хресту Христову и прославити Його Славне Воскресіння. 
   Величний момент виносу Животворного Хреста звершується на великому славослов’ї. При співі «Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний помилуй нас» звершується триразове кадіння престолу, після чого проходить велична процесія виносу Чесного Хреста на середину храму та поклоніння Животворящому Древу. 
Спасіння всього роду людського було звершено на Хресті. «Через хресну смерть нам відкривається вічне життя», — говорить відомий богослов протоієрей Георгій Флоровський. Але смерть Христа Спасителя потрібно розглядати в світлі Його славного Воскресіння. За смертю обов’язково слідує воскресіння, якби так не було, то смерть Боголюдини була б марною. «Якщо нема воскресіння мертвих, то і Христос не воскрес. А якщо Христос не воскрес, то й проповідь наша марна, марна і віра ваша» (1Кор.15: 13-14). 
   Дивлячись на Хрест нашого Спасителя ми плачем і радієм. Плачем, що саме «я» своїми гріхами розпинаю Христа, що саме «я» вбиваю цвяхи в Його Пречисті руки; і радієм, що не дивлячись ні на що Ісус Христос спасає мене, мирить мене з Богом. Прослідкуйте за логікою роздуму – всі мої гріхи особисто мене ставлять перед Богом. Чудово сказав про це отець Георгій Флоровський, − «кожен повинен з'єднатися з Христом особисто і вільно – у згоді вірувати, у згоді любити...».
   Христос прийняв смерть за нас і в «єдиному тілі примирив нас з Богом посередництвом Хреста, убивши ворожнечу на ньому» (Єф. 2:16). Тому саме в часі Великого посту Православна Церква пропонує нам згадати Голгофу, згадати страсті Христові, поклонитися Хресту Господньому на якому Бог-Слово звершив наше спасіння, прийняв смерть заради нашого життя у вічності.

Хресту Твоєму поклоняємося, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо!

15 квітня, понеділок - 12:40
молебень святителю Феодосію Чернігівському (перед початком всякого доброго діла)
16 квітня, вівторок - 12:40
молебень святим Петру і Февронії (про небесне благословіння сім’ї та благословіння шлюбу)
16 квітня, вівторок - 17:00
ТАЇНСТВО ЄЛЕОСВЯЧЕННЯ (СОБОРУВАННЯ)
17 квітня, середа - 12:40
молебень Пресвятій Богородиці перед іконою «Чотиричастинна»
17 квітня, середа - 17:00
ЧИТАННЯ ВЕЛИКОГО КАНОНА АНДРІЯ КРИТСЬКОГО МАРІЇНЕ СТОЯННЯ