Мученики Адріан і Наталія

«Кров мучеників – насіння для християн!» - Тертуліан.

 

   Православна церква має багато святих, які шануються всією повнотою Церкви Христової.

   8 вересня Церква згадує пам’ять мучеників Адріана і Наталії, яких ми називаємо покровителями сім’ї. Це молода пара, яка мала досить високі чини у суспільстві того часу. Адріан був суддею у місті Нікомідії. Його віддають на муки, через що він помирає, прийнявши мученицький вінець. Дружина його – свята Наталія, переживаючи велику втрату коханого чоловіка, помирає на його гробі.

   Жертва, страждання і смерть кожного мученика є прикладом для наслідування віри, любові до свого Творця та терпіння у сьогоденні. Вони навчають нас бути мужніми і не боятися ніяких випробувань, бути твердими у своїй вірі і завжди віддавати себе у руки Творця.

   В акафісті святим Адріану та Наталії є такі слова: “Радійте, бо ви земну любов і подружнє щастя принесли у жертву Богу“. Наше сімейне життя теж повинно бути подвигом - любити свою дружину, у вірі народжувати і виховувати своїх дітей, яких посилає нам Бог, з повагою та синівською любов’ю ставитися до своїх батьків. Часто ми просто забуваємо про свої християнські обов’язки, або продовжуємо служити самі собі, не зважаючи на потреби оточуючих. А наша віра і сам Господь зі сторінок Євангелія нагадують нам, щоб ми, піднявши свої очі, подивились на тих людей, які оточують нас повсякденно. Тому що якщо ти християнин, то повинен бути хорошим чоловіком для своєї дружини, найкращим татом для своїх дітей, уважним сином для батьків, найкращим другом для друзів, відповідальним працівником на роботі, хорошим громадянином своєї держави і просто хорошою людиною.

Тому ми повинні берегти те, що ми маємо, за все віддавати хвалу Богові, просити у Нього помочі на подальше життя. Не жаліти себе, а поставити собі за мету – наближення до Бога, щоб виконувати Його святу волю, яку Він заповідував нам.

Святі мученики, Адріане і Наталія, моліть Бога за нас!

 

15 квітня, понеділок - 12:40
молебень святителю Феодосію Чернігівському (перед початком всякого доброго діла)
16 квітня, вівторок - 12:40
молебень святим Петру і Февронії (про небесне благословіння сім’ї та благословіння шлюбу)
16 квітня, вівторок - 17:00
ТАЇНСТВО ЄЛЕОСВЯЧЕННЯ (СОБОРУВАННЯ)
17 квітня, середа - 12:40
молебень Пресвятій Богородиці перед іконою «Чотиричастинна»
17 квітня, середа - 17:00
ЧИТАННЯ ВЕЛИКОГО КАНОНА АНДРІЯ КРИТСЬКОГО МАРІЇНЕ СТОЯННЯ