НЕДІЛЯ ЖІНОК МИРОНОСИЦЬ

НЕДІЛЯ ЖІНОК МИРОНОСИЦЬ

 

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

 

У третю неділю після Великодня Свята Церква згадує про подвиг відважних жінок, подвиг Жінок Мироносиць, які стали апостолами для апостолів. Саме Жінки Мироносиці першими почули звістку про воскресіння Спасителя і сповістити про це чудо святим апостолам. Саме Жінки Мироносиці супроводжували Спасителя протягом усього Його Хресного шляху, не відступили вони і біля Хреста, і під час поховання дивилися, де покладали Його тіло (Лк. 23:55). У той час, коли учні втекли з Гефсиманського саду, в якому Господь був узятий під варту, коли апостол Петро зрікся Христа, тільки жінки залишилися вірними і пішли до самого кінця. Вони ж стали й першими свідками воскресіння Господа Ісуса — побачили відвалений камінь від входу до гробу, порожнє похоронне ложе та Ангелів, які сповістили: «Христос воскрес!».

 

Першими радісну новину про Воскресіння Спасителя дізналися саме Жінки Мироносиці, які не побоялися ні переслідування старійшин, ні можливої грубості римської охорони, яка до моменту явлення Ангела стерегла гроб Спасителя, ні інших небезпек, що чатують на людину вночі. Вірними ученицями рухала любов — та сама любов, якій їх навчав Господь і яка не знає жодних перешкод на шляху до Бога.

 

За доброю православною традицією, цього дня ми вшановуємо всіх жінок, послідовниць Євангельських Жінок Мироносиць — наших бабусь, матерів, дружин, доньок та наших парафіянок за їхню велику жертовність, щирість, вірність, любов і живу полум'яну віру, яка може все подолати. Ті самі чесноти віри і любові, які повною мірою доступні лише ніжному жіночому єству, і які світять навіть у безпросвітній темряві.

 

В цей святковий день, молитовно бажаємо нашим парафіянкам – сучасним Мироносицям, невимовної пасхальної радості, повноти благодатних дарів, крепості сил духовних і тілесних та повсякчасної допомоги Божої у вашому житті.

 

ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

4 березня, понеділок - 12:40
Акафіст вятителю Феодосію Чернігівському
5 березня, вівторок - 12:40
молебень святителю Спиридону Триміфунтському (про допомогу у повсякденних турботах)