ПАМ’ЯТЬ ПРЕП. АГАПІТА ПЕЧЕРСЬКОГО. ДУХОВНІ ЧИТАННЯ

ПАМ’ЯТЬ ПРЕП. АГАПІТА ПЕЧЕРСЬКОГО. ДУХОВНІ ЧИТАННЯ

 

Преподобний Агапіт увійшов в історію українського монашества, як чернець, що молитвою зцілював тілесні і душевні хвороби. Він вважається засновником лікарської справи у Києво-Печерському монастирі.

 

Нам невідомо, коли народився святий подвижник, але прийшов він до монастиря одним з перших. Він був учнем преподобного Антонія Печерського, від нього отримав монаший постриг з ім’я Агапіт, що в перекладі з грецької означає «божественна любов». Цю любов він і дарував усім знедоленим, хворим та нужденним. Секрет лікарського подвигу Агапіта – молитва і зілля, яке він сам заварював і використовував як їжу для себе. Коли хтось з монастирської братії хворів, преподобний Агапіт приходив до нього і самовіддано доглядав за хворим, годував – і так по молитві преподобного хворий видужував. Після декількох таких чудесних зцілень відомості про монаха-цілителя розійшлася по всьому Києву. До монастирського лікаря, що володів даром зцілення, почали зверталися за допомогою і багато мирян.

 

В житії преподобного Агапіта розповідається про лікаря-вірменина, який позаздрив святому печерському лікарю та прагнув отруїти Агапіта, але Господь зберіг преподобного, й отрута не подіяла. Через деякий час, молитвами преподобного Агапіта цей чоловік покаявся та прийняв чернечий постриг у Печерському монастирі. Преподобний вилікував душевні недуги і направив на шлях спасіння свого супротивника.

 

Історичним є і той факт, що святий Агапіт зцілив Чернігівського князя Володимира Мономаха, майбутнього великого князя Київського (1114-1125). Вдячний князь сам прийшов у монастир і хотів бачити свого цілителя, але смиренний подвижник зник і не прийняв дарів.

 

Святий преподобний Агапіт спочив 14 червня 1095 року. Мощі святого Агапіта зберігаються у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври. Над гробницею Агапіта в печерах висить ікона з написом: «Прп. Агапіт – врач безмездний». Він ніколи не брав грошей за свою працю – хоч би був хворим князь чи жебрак, адже він був лікарем від Бога.

 

З того часу пройшло багато століть, але і сьогодні до преподобного Агапіта моляться ті, хто потребує зцілення душі і тіла. В акафісті всім преподобним Печерським про преподобного Агапіта сказано: «Силою і благодаттю, даних тобі від Бога, у житті твоєму, Агапіте блаженний, хвороби різні ти лікував. Благодать ця і сила в тобі й сьогодні присутня, і навіть примножилась. Тому молимо тебе, зціли недуги наші, вилікуй пристрасті душевні й тілесні, щоб ми зі здоровим тілом і душею взивали до Христа, що прославив тебе. Алілуя!»

 

Преподобний отче Агапіте, моли Бога за нас грішних!

 

 

22 червня, субота - 08:30
ТРОЇЦЬКА БАТЬКІВСЬКА СУБОТА, ПОМИНАННЯ СПОЧИЛИХ. Божественна Літургія (сповідь, Причастя). ПАНАХИДА
22 червня, субота - 17:00
всенічне бдіння, сповідь
23 червня, неділя - 08:30
ДЕНЬ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ, П’ЯТИДЕСЯТНИЦЯ. Божественна Літургія (сповідь, Причастя)
23 червня, неділя - 16:00
вечірнє богослужіння, сповідь
24 червня, понеділок - 08:30
ДЕНЬ СВЯТОГО ДУХА. Божественна Літургія (сповідь, Причастя)