Преполовіння П'ятидесятниці

Просвітившись, браття, воскресінням Спасителя Христа і досягнувши середини свята Владичного, щиро заповіді Божі збережемо, щоб бути гідними та Вознесіння відсвяткувати, і досягти пришестя Святого Духа!

(Із стихір свята)

 

   Преполовіння П’ятидесятниці – Господське свято,  розташоване точно між днем Пасхи і Трійцею (П’ятидесятницею), ніби пов’язує ці два великі свята – продовжуючи святкувати Воскресіння Христа, готуємось до наближення Святої П’ятидесятниці.

В цей день Свята Церква пропонує увазі своїх вірних Євангельське читання про те, як Христос прийшов до Єрусалиму на свято Кущів, яке було встановлено на спомин сорокарічного мандрування ізраїльтян по пустелі, коли вони жили в наметах. Під час святкування, євреї будували собі із пальмових та миртових гілок курені. Свято тривало сім днів, протягом яких щодня відбувався особливий обряд: священники виходили із Єрусалимського храму до джерела Сілоам, набирали звідти воду в золоту посудину і приносили її до храму, де первосвященик виливав її перед жертовником.

Це таємниче священнодійство мало глибокий сенс. Головне значення – це прообраз пришестя у світ Месії, тобто Господа Іісуса Христа. Джерело Сілоам, з якого набиралася вода, було невеликим водоймищем, що наповнювалось струменем води, що тік з-під храмової гори. У книзі пророка Ісаії згадується про силоамські води. Цим виразом пророк називає Царство Христа, яке приходить у світ і перебуває у ньому тихо, безшумно і непомітно.

  

Тропар, глас 8

   Преполовившуся празднику, жаждущую мою душу благочестия напой водами, яко всем Спасе, возопил еси: жаждай да грядет ко Мне и да пиет. Источниче жизни нашея, Христе Боже слава Тебе.