Пророк Ілія - другий Предтеча пришестя Христа

2 серпня Православна Церква благоговійно вшановує пам'ять святого пророка Ілії, який жив за багато століть до Різдва Христового. Пророк - це, перш за все, обранець Божий, тлумач, пояснювач слова Божого і провісник Його волі. Завдання пророчого служіння полягало в знищенні беззаконня і в творенні праведності. Пророки не тільки пояснювали людям закон Божий, а й вимагали від них його виконання. Вони викривали гріхи людські й насаджували моральність у народі. Господь говорить прор. Ієремії: "Дивись, Я поставив тебе цього дня над народами і царствами, щоб викорінювати і розоряти, губити і руйнувати, творити і насаджувати".

 

Саме таким обранцем Божим, руйнівником нечестя і творцем праведності і був святий пророк Ілія. Він звершував своє служіння під час правління нечестивого єврейського царя Ахава, коли той, за намовлянням своєї ще більш нечестивої дружини Ієзавелі, ввів служіння ідолу Ваала замість поклоніння Єдиному Справжньому Богові. Це призводило до морального падіння народу, приниження і знецінення людської особистості та загибелі душі. Святий пророк Ілля, обранець Божий, укріплений благодаттю Святого Духа, мужньо і з великими ревнощами став боротися з ідолопоклонством і його послідовниками. У книзі Премудрості Ісуса, сина Сирахова, говориться: "І повстав Ілля пророк, як вогонь, і слово його горіло, як світильник".

 

Святий пророк Ілія удостоївся особливого явлення йому Господа на горі Хорив. У дні скорботних переживань, коли тріумфувало нечестя і життя святого пророка Ілії було в небезпеці, Бог після бурі, землетрусу і полум'я явив йому Свою присутність у тихому і лагідному подиху вітру на знак того, що Він - Бог - не стільки грізний месник тим, хто чинить зле, хто карає нечестивих бурею, землетрусом і вогнем, скільки милосердний і чадолюбивий Отець, який і карає людей не за ворожнечею та злістю, а за милістю, щоб напоумити, виправити та врятувати від вічних мук. За свою відданість, ревність про славу Божу, за свою святість пророк Ілія удостоївся бути піднесеним живим на небо.

 

Велика була вірність Господу пророка Ілії, велика була і сила його молитви.

Будемо наслідувати святого Ілію прикладом благим, повагою до всього священного, добрим словом і переконанням, а головне - особистим доброчесним життям; будемо молитися один за одного, глибоко віруючи в силу молитви. Будемо прагнути до того, щоб стати такими ж ревнителями правди, яким був пророк Ілія.

 

 

3 жовтня, вівторок - 12:40
молебень святим Петру і Февронії (про небесне благословіння сім’ї та благословіння шлюбу)
4 жовтня, середа - 12:40
СВЯТИТЕЛЯ ДИМИТРІЯ РОСТОВСЬКОГО. молебень святителю Димитрію перед іконою з частинкою мощей
5 жовтня, четвер - 12:40
молебень святителю і чудотворцю Миколаю
6 жовтня, п'ятниця - 12:40
заупокійне богослужіння. Літія
7 жовтня, субота - 17:00
всенічне бдіння, сповідь
8 жовтня, неділя - 08:30
Божественна літургія (сповідь, Причастя)