Пророк, Предтеча і Хреститель...

Великий пророк, Предтеча і Хреститель Господній Іоанн - один із найшанованіших православних святих, які відіграли найважливішу роль у євангельських подіях. Тож не дивно, що з його ім'ям у церковному календарі пов'язано доволі багато дат, які розкривають основні віхи його життя, сенс його служіння, а також історію вшанування Іоанна після його земної кончини.

Пам'ять Предтечі і Хрестителя Іоанна Церква звершує 7 разів на рік.

Кожна з цих дат пов'язана з окремими епізодом життя Іоанна Хрестителя, або з історією його подальшого шанування в лику святих.

Сьомого липня Свята Церква вшановує пам'ять Різдва цього славного Святого.

У Євангелії від Луки ми читаємо чудесну історію зачаття Іоанна Предтечі. Архангел Гавриїл з'явився його батькові - іудейському священнику Захарії, коли той служив у Єрусалимському храмі. І сповістив йому народження сина:

Та ангел промовив до нього: Не бійся, Захаріє, тому що молитва твоя почута! Твоя дружина Єлизавета народить тобі сина, і даси йому ім’я Іоанн. І буде тобі радість та потіха, і багато хто зрадіє з його народження. Бо він буде великий перед Господом; ні вина, ні п’янкого напою не питиме; і наповниться Духом Святим ще з лона своєї матері.І наверне він багатьох ізраїльських синів до їхнього Господа Бога; і він ітиме перед Ним у дусі та силі Ілії, щоб навернути серця батьків до дітей, а непокірних — до мудрості праведних, щоби приготувати Господу підготовлений народ.

(Лк 1:13-17).

Захарія не повірив ангелу: адже вони з Єлизаветою були вже літніми людьми і до того ж безплідні. За недовіру Архангел покарав його німотою.

Єлизавета була родичкою Діви Марії. Марія прийшла провідати вагітну Єлизавету, і, "коли Єлизавета почула привітання Марії, заворушилось немовля в утробі її, і Єлизавета сповнилася Святого Духа" (Лк 1:41).

Як пише євангеліст Лука, Іоанн Предтеча народився на півроку раніше за Ісуса. На восьмий день, за законом Мойсея, відбулося його обрізання. Мати назвала сина Іоанном, і це дуже здивувало родичів: ніхто в роду не носив це ім'я. Але Захарія, який усе ще був німим, узяв дощечку і написав: "Іоанн ім'я йому". Тієї ж миті священик знову здобув дар мови й одразу почав прославляти Господа і говорити про те, що його син передбачить прихід Месії всьому іудейському народу.

Після Різдва Ісуса Христа цар Ірод Великий наказав убити всіх немовлят у місті Вифлеємі. Дізнавшись про це, мати Іоанна Предтечі Єлизавета втекла зі своїм сином у пустелю. За словами передання, Захарія залишився в Єрусалимі: він мав виконувати своє священицьке служіння в храмі. Ірод послав до нього воїнів - хотів з'ясувати, де ховається Єлизавета з немовлям. Захарія не видав таємниці, і його вбили просто в храмі.

За переказами, праведна Єлизавета жила в пустелі разом із сином. Після її смерті Іоанн проводив свої дні в молитві та пості, так Пророк готував себе до проповіді про пришестя Месії - Спасителя.

22 червня, субота - 08:30
ТРОЇЦЬКА БАТЬКІВСЬКА СУБОТА, ПОМИНАННЯ СПОЧИЛИХ. Божественна Літургія (сповідь, Причастя). ПАНАХИДА
22 червня, субота - 17:00
всенічне бдіння, сповідь
23 червня, неділя - 08:30
ДЕНЬ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ, П’ЯТИДЕСЯТНИЦЯ. Божественна Літургія (сповідь, Причастя)
23 червня, неділя - 16:00
вечірнє богослужіння, сповідь
24 червня, понеділок - 08:30
ДЕНЬ СВЯТОГО ДУХА. Божественна Літургія (сповідь, Причастя)