Різдв'яний піст

   Дорогі брати і сестри, щиро вітаємо Вас з початком Різдвяного посту!
   Розпочався особливий період в житті кожного православного християнина – період Різдвяного посту, який є часом говіння, щирого покаяння та звершення добродіянь. На цьому шляху, кожен із нас призваний гідно підготуватися до свята Різдва Господа нашого Ісуса Христа. 
Піст – це не тільки утримання від скоромної їжі, але й надбання духовних чеснот через молитву та добрі справи. На цьому шляху ворог роду людського розставляє свої пастки, щоби відвернути якомога більше людей від спасительної дороги. Тому Господь дає нам засоби, якими ми можемо перемогти диявольські спокуси – це піст та молитва. Сам Спаситель говорить про це: «Цей же рід (диявольській) виганяється тільки молитвою і постом» (Мф. 17:21).
   Приступаючи до звершення посту ми отримуємо від Бога ще одну можливість здобути свій власний досвід справжнього говіння в поєднанні з чистою молитвою. Важливо, що утримання від скоромних продуктів – це не самоціль, це можливість перемогти все земне, тліне і звільнити місце в нашій душі для молитви, для спілкування з Богом. Святитель Іоанн Златоуст так розмірковує про важливість поєднання посту та молитви: «Хто постує, той стає легким і окриляється і з бадьорим духом молиться, перемагає злі похоті, умилостивляє Бога і упокорює гордовитий свій дух. Хто молиться з постом, той має два крила, які легші за вітер. Такий не нудьгує, не говорить багато, не позіхає і не розслаблюється на молитві ... немає сильнішої людини, аніж людина яка щиро молиться».
   Пам’ятатимемо, що піст – це невід’ємна складова духовного життя людини, де кожен має навчитися керувати своїми побажаннями, щоби духовне начало в нас стало вищим від тілесного. Будемо йти дорогою Різдвяного посту з благоговінням, очищаючи свою душу від гріхів в Таїнстві Покаяння, поєднуючись з Христом в Таїнстві Святого Причастя, щоби з невимовною радістю зустріти світле свято Різдва Господа нашого Ісуса Христа.

15 квітня, понеділок - 12:40
молебень святителю Феодосію Чернігівському (перед початком всякого доброго діла)
16 квітня, вівторок - 12:40
молебень святим Петру і Февронії (про небесне благословіння сім’ї та благословіння шлюбу)
16 квітня, вівторок - 17:00
ТАЇНСТВО ЄЛЕОСВЯЧЕННЯ (СОБОРУВАННЯ)
17 квітня, середа - 12:40
молебень Пресвятій Богородиці перед іконою «Чотиричастинна»
17 квітня, середа - 17:00
ЧИТАННЯ ВЕЛИКОГО КАНОНА АНДРІЯ КРИТСЬКОГО МАРІЇНЕ СТОЯННЯ