Свята мучениця Тетяна

Свята мучениця Тетяна народилася в знатній римській родині - її батько тричі обирався консулом. Він був таємним християнином і виховав доньку відданою Богу і Церкві. Досягнувши повноліття, Тетяна не стала виходити заміж і всі свої сили віддала Церкві. Її поставили дияконісою в одному з римських храмів, і вона служила Богові, в пості й молитві доглядаючи за хворими та допомагаючи нужденним.
Коли Римом почав правити шістнадцятирічний Олександр Север (222 - 235), вся влада зосередилася в руках найлютішого ворога і гонителя християн Ульпіана. Кров християнська полилася рікою. Схоплена була і дияконіса Татіана.
Коли її привели до храму Аполлона, щоб змусити принести жертву ідолу, свята помолилася - і раптово стався землетрус, ідола рознесло на шматки, а частина храму обвалилася і придавила жерців і багатьох язичників. Біс, що мешкав в ідолі, з криком тікав з того місця, при цьому всі бачили тінь, яка пронеслася по повітрю.
Тоді стали бити святу діву, викололи їй очі, але вона терпіла все мужньо, молячись за своїх мучителів, щоб Господь відкрив їм духовні очі. І Господь почув молитву Своєї раби. Катам відкрилося, що чотири Ангели оточили святу і відводили від неї удари, і їм чути було Голос з небес, звернений до святої мучениці. Всі вони, вісім осіб, увірували в Христа і впали до ніг святої Тетяни, просячи відпустити їм їхній гріх проти неї. За сповідання себе християнами вони були піддані тортурам і страчені, прийнявши Хрещення кров'ю.
Наступного дня святу Тетяну знову піддали мукам: її оголили, били, стали різати бритвами її тіло, і тоді з ран замість крові потекло молоко і в повітрі розлилися пахощі. Мучителі знесилилися і заявили, що хтось невидимий б'є їх самих залізними палицями, дев'ятеро з них тут же померли.
Святу кинули в темницю, де вона молилася всю ніч і з Ангелами оспівувала хвали Господу. Наступного ранку її стали вмовляти принести жертву богині Діані. Свята зробила вигляд, що згодна, і її привели до капища. Свята Тетяна перехрестилася і стала молитися. - і раптом пролунав оглушливий удар грому, і блискавка спопелила ідола, жертви і жерців. Мученицю знову жорстоко катували, а на ніч знову кинули до в'язниці, і знову до неї з'явилися Ангели Божі і зцілили її рани.
Наступного дня святу Тетяну привели в цирк і випустили на неї голодного лева; звір не торкнувся святої і став лагідно лизати її ноги. Лева хотіли загнати назад у клітку, і тут він розтерзав одного з мучителів. Тетяну кинули у вогонь, але й вогонь не зашкодив мучениці. Язичники, думаючи, що вона чарівниця, обстригли їй волосся, щоб позбавити її чарівної сили, і замкнули в храмі Зевса. Але сили Божої не можна забрати. На третій день прийшли жерці в оточенні натовпу, готуючись принести жертви. Відчинивши храм, вони побачили поваленого в прах ідола і святу мученицю Тетяну, яка радісно закликала Ім'я Господа Ісуса Христа. Усі тортури були виснажені, їй винесли смертний вирок, і мужня страждальниця була усічена мечем. Разом з нею, як християнин, був страчений і батько святої Тетяни, який відкрив їй істини віри Христової.

 

4 березня, понеділок - 12:40
Акафіст вятителю Феодосію Чернігівському
5 березня, вівторок - 12:40
молебень святителю Спиридону Триміфунтському (про допомогу у повсякденних турботах)