Святий великомученик Іоанн Воїн

 «Носіть тягарі один одного, і таким чином виконайте закон Христов» (Гал. 6:1) каже святий апостол Павло, звертаючись до християн Галатії в їхньому обличчі та до всіх прийдешніх поколінь. Ця фраза, як і інші подібні висловлювання, які ми зустрічаємо на сторінках Святого Письма, є перефразуванням Євагельського закону: «Полюби свого ближнього, як самого себе» (Мф.22:39). Людство пам'ятає багато прикладів втілення цієї Заповіді, які збереглися на сторінках християнської історії. Святителі, мученики, преподобні, сповідники та праведники – у кожного з них ці слова були написані правицею Господньою на скрижалях серця.

 

   Серед цього великого сонму святих був і святий мученик Іоанн Воїн, який жив у IV столітті. Святий Іоанн служив у війську імператора Юліана Відступника, у скіфському полку, що свідчить про його слов'янське походження. Коли імператор почав нове гоніння на християн, Іоанн, поряд з іншими воїнами, був посланий переслідувати та вбивати їх. Створюючи видимість ревного переслідувача християн, Святий допомагав їм уникнути смерті, попереджав про небезпеку, іноді звільняв з-під варти ув'язнених. Допомагав він не лише християнам, а й усім бідним. Коли імператор впізнав одяг Іоанна, відразу ж ув'язнив його в темницю, де святий і прибував до смерті нечестивого правителя. Після визволення з уз, Іоанн присвятив своє життя служінню ближнім, жив у святості та чистоті. Помер він у глибокій старості.

 

   Історія зберегла небагато відомостей про життя святого Іоанна. Однак, з упевненістю можна сказати, що він повною мірою втілив у своєму житті вічні ідеали Христового вчення, і є прикладом смиренномудрості та благочестя.

3 жовтня, вівторок - 12:40
молебень святим Петру і Февронії (про небесне благословіння сім’ї та благословіння шлюбу)
4 жовтня, середа - 12:40
СВЯТИТЕЛЯ ДИМИТРІЯ РОСТОВСЬКОГО. молебень святителю Димитрію перед іконою з частинкою мощей
5 жовтня, четвер - 12:40
молебень святителю і чудотворцю Миколаю
6 жовтня, п'ятниця - 12:40
заупокійне богослужіння. Літія
7 жовтня, субота - 17:00
всенічне бдіння, сповідь
8 жовтня, неділя - 08:30
Божественна літургія (сповідь, Причастя)