Таїнство Єлеосвячення - таїнство милості Божої до людини

   Таїнство Єлеосвячення називається таїнством Святого Єлея або Соборуванням, тому що згідно церковного уставу воно звершується собором священнослужителів, тобто декількома священниками.
Встановлення цього таїнства відноситься до апостольського часу. Отримавши від Господа Ісуса Христа владу виганяти бісів та зцілювати хвороби, апостоли багатьох хворих помазували маслом та зцілювали (Мк. 6:13). Ось як про це таїнство пише апостол Яків: "Якщо хто з вас хворий, нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазав єлеєм в ім’я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і підніме його Господь; і якщо він зробив гріхи, простяться йому (Як. 5:14-15). 
   З цих слів ми бачимо, що мова йде про хвору людину, яка бажає отримати від Бога зцілення своїх душевних та тілесних недугів, отримати милість (з грец. - eleos) від Господа. Важливо розуміти, що "молитва віри" має бути не тільки у пастирів, які звершують таїнство, але і в хворої людини, яка просить про зцілення недугів.
   Тому Таїнство Єлеосвячення - це таїнство прояву Божої милості до немічної грішної людини, яка шукає зцілення своїх хвороб.
   Зачасту тілесні хвороби є наслідком гріховного життя. Невипадково, що пророцтво Боже про початок хвороб було виголошено відразу після гріхопадіння перших людей. Тому більшість людських хвороб є наслідком гріховного життя. Ця думка прослідковується в чинопослідуванні таїнства Єлеосвячення, священники виголошують молитви про зцілення хворого та про визволення його від гріхів - "від страстей, від скверни плоті та духу і всякого зла".
Таким чином, Таїнство Святого Єлея встановлене Церквою для зцілення людей від фізичного та духовного вмирання, для звільнення від гріховного стану, для відновлення людських сил, втрачених через звершення гріхів, для відродження людини до повноцінного життя в Церкві Христовій.

15 квітня, понеділок - 12:40
молебень святителю Феодосію Чернігівському (перед початком всякого доброго діла)
16 квітня, вівторок - 12:40
молебень святим Петру і Февронії (про небесне благословіння сім’ї та благословіння шлюбу)
16 квітня, вівторок - 17:00
ТАЇНСТВО ЄЛЕОСВЯЧЕННЯ (СОБОРУВАННЯ)
17 квітня, середа - 12:40
молебень Пресвятій Богородиці перед іконою «Чотиричастинна»
17 квітня, середа - 17:00
ЧИТАННЯ ВЕЛИКОГО КАНОНА АНДРІЯ КРИТСЬКОГО МАРІЇНЕ СТОЯННЯ