Здоров'я духовне і тілесне. До дня пам'яті великомученика Пантелеймона.

   «…Чи не знаєте, що ваші тіла є храмом Святого Духа, що живе у вас, якого маєте ви від Бога?..», - говорить апостол Павло у своєму посланні до Коринтян (1Кор. 6:19). Виходячи з цих слів, кожен християнин повинен дбати не лише про своє душевне здоров'я, а й про здоров'я свого матеріального тіла, яке є його невід'ємною частиною.

Але іноді, людина надмірно дбає про стан своєї душі, зовсім забуває про благополуччя свого тіла. Людина є найвищим творінням рук Божих, вона є об'єднанням двох світів – видимого і невидимого, духовного і матеріального. За словами священномученика Іринея Ліонського: «Ні душа без тіла, ні тіло без душі не становлять людину, але одне з одним та одне в іншому». Тому дуже важливо неодмінно дбати як  про своє фізичне здоров'я, так і про духовне.

 Сам Господь неодноразово зцілював страждаючих, повертаючи їх до життя. Кожен з нас знає безліч прикладів, коли Спаситель посилав своїх угодників на лікування тілесних і душевних недуг народу Свого. Серед таких угодників був великомученик і цілитель Пантелеймон, який жив і постраждав за Христа у IV столітті. Він безкорисно лікував усіх, хто звертався до нього, зцілюючи їх ім'ям Ісуса Христа. Він відвідував в'язнів, особливо християн, якими були переповнені всі в'язниці та лікував їх від ран.

Молімося ж Всемилостивому Богу за дарування нам і нашим ближнім здоров'я душевного і тілесного, адже здоров'я – це велика цінність, і цінне воно рівно настільки, наскільки служить нашому спасінню, нашому утвердженню в добрі.

4 грудня, понеділок - 12:40
молебень Пресвятій Богородиці
5 грудня, вівторок - 12:40
молебень святим Петру і Февронії (про небесне благословіння сім’ї та благословіння шлюбу)
6 грудня, середа - 12:40
молебень Пресвятій Богородиці перед іконою «Семистрільна»
7 грудня, четвер - 12:40
ПАМ’ЯТЬ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦІ ЄКАТЕРИН. Молебень святій Єкатерині
8 грудня, п'ятниця - 12:40
Заупокійне богослужіння. Літія
9 грудня, субота - 17:00
всенічне бдіння, сповідь